Antybiotykoterapia mic

Własne środki masowego przekazu wielokrotnie już alarmowały opinię publiczną, że przy przemysłowej produkcji mięsa przez hurtownie drobiu wykorzystuje się antybiotyki, hormony i sterydy. Faszerowanie ptactwa hodowlanego tymi substancjami ma przyśpieszyć wzrost masy zwierząt, aby mięso pochodzące z ich ciał szybciej trafiło do sprzedaży. Policja stara się likwidować nielegalne wytwórnie antybiotyków dedykowanych hurtowniom drobiu, jakie w krajach byłego Związku Radzieckiego dostaje się może w ogromnych ilościach idących w tony. Zawierające duże dla zdrowia hormony, sterydy i antybiotyki mięso drobiowe zostają wchłonięte przez system ludzkim, a potem kumulują, co oddziałuje toksycznie na utrzymanie człowieka.

Błyskawiczne przyrosty masy kurcząt na fermach przemysłowych są bezpośrednim efektem karmienia ptactwa hodowlanego wysokobiałkowymi paszami naszpikowanymi sterydami, które drastycznie dodają ich apetyt, lecz także degenerują układ odpornościowy. Toż z kolei powoduje, iż kurczakom produkuje się antybiotyków mając zapobiec infekcjom, ale antybiotykoterapia doprowadza do dewastacji wątroby zwierząt i wreszcie do ich śmierci około szóstego tygodnia życia. Brutalna egzystencja kurcząt w hodowlach drobiu naznaczona jest złym cierpieniem, ale wielu klientów pragnących jedynie kupować więcej zbyt ułamek nie uważa na godne i zdrowotne konsekwencje omawianego procederu.

Oficjalnie rzecz biorąc, możliwe jest oferowane zwierzętom hodowlanym antybiotyków tylko i jedynie w wypadku ich wady. Niestety, w rzeczywistości nielegalny handel antybiotykami weterynaryjnymi rośnie i jest niezmiernie prawdopodobnie, że właściwie każda sztuka mięsa z sprzedających artykuły do bliskich sklepów korzysta w tkankach antybiotyki. Szkodliwość antybiotyków, hormonów tudzież sterydów w spożywanym posiłku mięsnym jest widoczna, zaś trwanie tego zdarzenia pragnie być nie tylko uświadamiane konsumentom, lecz jednocześnie powinno zostać się obiektem zainteresowania instytucji mających chronić dobre zdrowie. Przykrą uwagą jest fakt, iż tworzona na dużą skalę żywność przestała istnieć teraz źródłem wartości odżywczych, lecz stoi się śmiercionośną trucizną.