Awaria sprzetu po niemiecku

http://pol-rom.pl/grupa-wolff/elektrotechnika/oswietlenie-led-wykonaniu-przeciwwybuchowym/ellk-led-liniowe-oprawy-swietlowkowe-led-ex-atex/

Poważne awarie w przemyśle są dużo szybkie zagrożenie dla ludzi, mienia lub środowiska naturalnego. Uszkodzona maszyna może doprowadzić do bardzo eleganckich szkód, przestojów w sztuce czy niebezpiecznych w wynikach wypadków. Dla zachowania bezpieczeństwa podczas każdej prace wymagającej użytkowania każdego specjalistycznego sprzętu konieczna jest certyfikacja maszyn.

Otrzymanie stosownego certyfikatu daje gwarancję, że dana instytucja istnieje właśnie bezpieczna, gdy to właśnie możliwe. Odpowiednia kontrola maszyny zakończona jest zbudowaniem dokumentu poświadczającego jej niezawodność. Certyfikowane urządzenie daje ludziom sygnał, że ze perspektywy maszyn z zdrowym dokumentem nie grozi żadne niebezpieczeństwo (o ile jest brana zgodnie z wytyczną i przeznaczeniem). Certyfikacja maszyn winna stanowić przeprowadzana przez doświadczone i autoryzowane jednostki. Uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa maszyny znaczy dla jej właściciela czy producenta mniejszą odpowiedzialność dzięki udokumentowanym normom bezpieczeństwa, mniej wad ukrytych i ruchów w okresie gwarancyjnym, mniejsze ryzyko awarii mogących grozić wypadkiem, a też większą konkurencyjność (posiadany certyfikat stanowi mocno przyjaznym argumentem handlowym). Certyfikacja maszyn jest zawsze z użyciem najwyższych standardów. Podczas tego mechanizmu przestrzegane są drobiazgowe normy. Organizacja certyfikująca nie może zezwolić sobie na zaniedbania czy niedociągnięcia. Certyfikacja maszyn to mechanizm, którego przeprowadzenie liczy na weryfikacja bezpieczeństwa użytkowania maszyny, poszukiwania jej możliwych wad czy ustaleniu norm bezpiecznego użytkowania. Po dokonanym procesie certyfikacja zalecana jest dokumentacja potwierdzająca jakość certyfikowanej maszyny. Maszyna z certyfikatem daje gwarancję, że podczas jej odnoszenia nie dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń mających wybitnie negatywne produkty dla ludzi oraz otoczenia. Certyfikacja maszyn jest z pewnością znacznie silną inwestycją, jaka z okresem da się z nawiązką.