Badanie nasienia opinie

Badanie płodności u mężczyzn polega przede każdym na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest zwykłym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z jaj i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Kiedy powinno skończyć się badanie?Pytanie to powinno się dokonać w sezonie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je spełnić i po różnego typie obrazach w miejscowości krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do poszukiwania muszą stać spełnione określone standardy. Negatywnie na wynik mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać przyjęta w stanie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a też nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna również zostać zaopatrzona w zdrowi rodzaj.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siła i ruchliwość). Dodatkowo pokazuje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są jeszcze inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u mężczyzn poleca się także różnego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą stanowić jeszcze wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się to badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono rodzaj ograniczania się przeciwciał z plemnikiem. Musi żyć ich tak znacznie mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też nowego rodzaju infekcje. W obiekcie ich usunięcia realizowane są badania mikrobiologiczne.