Cukrzyca i zaburzenia psychiczne

Cyklotymia jest określana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane też jako stan depresyjny, który jednak zwykle nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość wiele się od siebie różnią.

novitus delioNovitus DELIO PRIME E - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skoncentrujemy się na określonym zaprezentowaniu, czym stanowi przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając to z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Może stanowić czynnikiem wysyłającym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej stwierdzenie jest możliwe zawsze w podstawowej a trzeciej fazie bycia człowieka, kojarzy się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i biegnie do wielkiej destabilizacji w utrzymaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie więc stricte leczenie farmakologiczne, podobne do zabiegu działania depresji, bowiem podawane preparaty będą tworzyły często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię charakteryzuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją rozdzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą kierują się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i problemy z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne sprawy i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności logicznego myślenia, problemy z koncentracją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta zazwyczaj pojawia się u kobiet, które mają na dwubiegunowość. Poza tym pomysł mają jeszcze takie składniki jak szeroki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy również również stresujące sytuacje. Ponadto dużo istotny wpływ mają też wychowanie i środowisko, w jakiej występują potencjalnie chorujące osoby.