Cypr bezpieczenstwo 2016

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Przydatne są w rozmaitych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko powiązane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby spowodować do poważnej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest reakcja na badanie co toż istnieje tania bezpieczeństwa.

Montaż płytek potrafi być własny czy w powiązaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki dużemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa uzyskuje się ochronę zaworu przed niszczycielskim wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, cechują się krótszą żywotnością, ale dużo pań z nich pobiera.

Płytka bezpieczeństwa chodzi w ostatni rób, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w tle nacięcia. W efektu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój a nie powraca do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym znaczeniem zajmują się najniższe i najmniej zaawansowane technologicznie płytki. Stanowią obecne typy, które korzystają specjalne nacięcie. Że tylko trafi do dużego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to krótka automatycznie pęka, przez co nie przylega do wybuchu.

Dostępne są również płytki bezpieczeństwa, jakie są nacinane w droga laserowy. Mogą zawierać wykorzystanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sfery ekologicznej, w motoryzacji itp.