Do czego sluza worki prozniowe

Do czego służą worki próżniowe? To proste! Worki prózniowe to bardzo ciekawy i wyjątkowo przydatny wynalazek, który umożliwia długoterminowe przechowywanie żywności, która w innych warunkach bardzo szybko by się zepsuła.

Aby zapakować próżniowo mięso, wędliny lub ser należy posiadać specjalną maszynę, która w obecnej chwili jest na wyposażeniu prawie każdego sklepu z żywnością. To oczywiście maszyna przemysłowa, jednak istnieją jej odpowiedniki na potrzeby gospodarstw domowych.

Taka maszyna pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli w danym gospodarstwie domowym często marnuje się jedzenie. Ponadto promocje na żywność często obejmują większe ilości produktów, jak na przykład kilogram schabu, który zapakowany w worki próżniowe może być przechowywany bardzo długo.

Żywność w workach próżniowych może być mrożona, co jeszcze bardziej wydłuża jej termin przydatności do spożycia. Dzięki temu unikamy problemu, który często pojawia się w zabieganym tygodniu, czyli “co na obiad”. Jeśli posiadamy dodatkowo mikrofalówkę, możemy szybko rozmrozić interesujący nas kawałek mięsa i tym samym przyrządzić pyszny obiad z mięsa smakującego, jakby było prosto ze sklepu i które zachowało wszystkie składniki odżywcze.

Worki próżniowe nadają się także do przechowywania przetworzonej żywności: czyli np. przygotowanych uprzednio szaszłyków. Jeśli przykładowo, zrobiliśmy ich zbyt wiele na imprezę, możemy je zapakować w worek próżniowy i schować do lodówki. Za parę dni w dalszym ciągu będą przydatne do spożycia.

Worek próżniowy, jak sama nazwa wskazuje, zapobiega kontaktowi żywności z tlenem, dzięki czemu na powierzchni jedzenia nie namnażają się bakterie, pleśnie i grzyby. Oczywiście wkładane do worka próżniowego jedzenie nie jest jałowe i w stu procentach czyste, dlatego wcześniej czy później i tak zacznie się psuć. Jednak zdecydowanie przechowywane w ten sposób będzie trwalsze i dłużej zdatne do jedzenia, niż w innych przypadkach.

Miejmy jednak na uwadze, ze w sklepach często do worków próżniowych pakowane są mięsa i kiełbasy, których świeżości nie jesteśmy tym samym w stanie ocenić. Dlatego, jeśli nie jesteśmy pewni, kiedy na sto procent dana wędlina była pakowana oraz mamy wątpliwości co do terminu jej spożycia, lepiej zdecydujmy się na świeżą.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl