Jak dogonic postep technologiczny

system klasy erpProgramy, systemy klasy ERP - POLKAS & COMARCH

Codziennie, na każdym kroku spotykamy się z ogromnym postępem technologicznym w stosunku do dnia wczorajszego. Wielu z nas robi wszystko, by za nim nadążyć, a dla wielu skok technologiczny jest przerażający i nie wiedzą jak sobie z nim poradzić.

Postęp ten dotyka nas wszystkich. Przykładowo, część nauczycieli stara się urozmaicać prowadzone przez nich zajęcia dodatkami multimedialnymi, a kierowcy montują w swoich pojazdach coraz to nowe gadżety mające na celu zmaksymalizowanie komfortu i przyjemności płynącej z jazdy.

Postęp ten wiąże się też dla wielu z dylematami i ciężkimi codziennymi wyborami. Sklepikarze często zachodzą w głowę jaka jest najlepsza kasa fiskalna spośród wielu dostępnych na rynku modeli. Zastawiają się czy drukarki fiskalne nie będą lepszą inwestycją w ewidencjonowaniu swoich usług/ towarów. Miliony zwykłych ludzi w sklepach ma problem z najnowszą innowacją, jaką są kasy samoobsługowe.

Dywagacje o tym, czy postęp technologiczny na taką skalę, jaka nas na co dzień dotyka jest dobry, czy zły nie mają większego sensu. Nikt z nas nie jest w stanie go zatrzymać, a jedyne co możemy zrobić to starać się dostosować, a jednocześnie nie zatracić się w próbach bycia na bieżąco we wszystkich aspektach rozwoju technologicznego. Co zatem należy zrobić, by zachować niezbędną tutaj równowagę? Przede wszystkim warto sobie znaleźć dziedzinę, która może być dla nas użyteczna i wiedza, z której gatunku najbardziej nam się przyda.

Warto, by ta dziedzina związana była z działalnością zawodową. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo naszą codzienną pracę mogłoby usprawnić jedno dodatkowe urządzenie, lub prosty program na naszym komputerze. Wykonując codziennie te same czynności, często popadamy w pułapkę rutyny i zapominamy, że często jeden dzień poświęcony na próbę usprawnienia sobie pracy, może zaowocować wieloma zaoszczędzonymi godzinami i nigdy nie jest dla nas dniem zmarnowanym.

W celu pozostawania na bieżąco warto znaleźć sobie dobre źródło informacji o tym, jak rozwija się interesująca nas gałąź technologii. Na rynku dostępnych jest wiele czasopism, w których możemy znaleźć interesujące nas informacje. Warto też szukać ich w internecie, na specjalistycznych portalach i internetowych forach dyskusyjnych, gdzie podobni nam pasjonaci wymieniają się zdobytą wiedzą.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl