Kasa fiskalna blad 32

obudowa wzmocniona

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sytuacja osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, od lat często branym w interesach, lecz też przez różnego rodzaju usługodawców, począwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest znakomita u innego typu przedsiębiorców. Korzystają z niej przede każdym duże sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do ostatniego, ale również potrafi obsłużyć wielką ilość paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT dodatkowo w pozycjach niebędących takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest efektywne z punktu widzenia poprawy wydajności i obsługi. To zawiera, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępni, ogranicza się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy miłych i należy pamiętać, że danie to, w przeciwieństwie do waluty, zupełnie nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest więc komputer zaopatrzony w normalni program sprzedażowy, to też są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy więc możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów już w czasie druku paragonu, a nie, jak w wypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy wspominać o tym do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma dawać i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w konkretnym sezonie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a część naszego wyboru może wzrosnąć. Kolejny ważny czynnik, na który wymagamy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze powodu od wielkości kodów i wydawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę - sklepowe- oddane do wysokich placówek handlowych oraz zajmujących mocno rozbudowaną bazę towarów. Obecnie używa się urządzenia mające tylko jedną rolkę papieru na paragony dla użytkowników, bo kopia zapisywana jest elektronicznie, na stronie SD.