Kasa ktora wspiera sprzedawce

Wielu sprzedawców obawia się kas fiskalnych, traktując je jako zło konieczne. Wiadomo, że ich posiadanie jest obowiązkowe w większości punktów sprzedaży. Ponieważ każdy, kto osiąga obrót powyżej 20 tysięcy złotych rocznie musi posiadać kasę. Z tym urządzeniem spotykamy się w każdym sklepie. Czy obowiązek posiadania kasy rejestrującej faktycznie musi być traktowany przez sprzedawcę jako problem? Nie. W wielu sytuacjach kasa fiskalna novitus lupo staje się pomocnym narzędziem, z którego sceptyczny z początku sprzedawca korzysta z czasem coraz chętniej.


Wiele zależy od tego, w jaki sposób sprzedawca przygotuje się do obsługi kasy fiskalnej. Wbrew pozorom nie jest to zadanie trudne. Można korzystać ze szkoleń, można wybrać jedną z tych kas, które wyróżniają się bardzo prostą obsługą. Jeśli sprzedawca nauczy się z niej korzystać, będzie mógł szybko i sprawnie dokumentować swą sprzedaż. Łatwiej też będzie mu rozliczać się z Urzędem Skarbowym, gdyż raporty dobowe oraz miesięczne mogą mu w tym skutecznie pomóc. Sprawna obsługa kasy może pomóc w prowadzeniu sklepu, podobnie jak wybranie najlepszego w danym przypadku modelu.
Dobra kasa fiskalna może przecież znacznym stopniu usprawnić obsługę klientów. Wystarczy wybrać dobry model i postawić na nowsze, bardziej zaawansowane pod względem technicznym urządzenia. Mogą one zaskoczyć dodatkowymi funkcjami, dzięki którym sprzedawcy będą mogli lepiej pracować. Czytniki i skanery sprawiają, że wprowadzenie listy produktów do kasy będzie przebiegało szybciej, a ceny za poszczególne produkty zostaną szybciej podliczone. Można też postawić na kasy z dodatkowymi funkcjami, dzięki którym obsługa klienta stanie się jeszcze łatwiejsza. Płatności kartą są dziś jedną z ważniejszych kwestii, a możliwość połączenia terminali płatniczych z kasami fiskalnymi jest i dla sprzedawców, i dla klientów sporym ułatwieniem. Kasa fiskalna może też stać się narzędziem, które poszerzy ofertę sklepu. W jaki sposób? Programy lojalnościowe, doładowanie telefonów – oto wybrane propozycje, dzięki którym sklep z dobrą kasą fiskalną może się okazać dla klienta miejscem bardziej atrakcyjnym.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl