Kasy fiskalne co musisz o nich wiedziec

Sklepy i punkty usługowe, nawet te najmniejsze, coraz częściej inwestują w nowoczesne systemy informatyczne. Alarm, monitoring i klimatyzacja to w zdecydowanej większości miejsc po prostu standard. Coraz więcej przedsiębiorców wyposaża swoje swoje sklepy również w profesjonalne kasy fiskalne.

Nic dziwnego, w końcu takie urządzenia są eksploatowane przez kilkanaście godzin dziennie. Właśnie dlatego kasa fiskalna powinna być funkcjonalna, praktyczna, wygodna i przede wszystkim niezawodna. Pojawia się pytanie: na który model się zdecydować?

Konkretnej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości naszego przedsiębiorstwa. W firmie cateringowej optymalnym rozwiązaniem będzie kasa mobilna. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na wydajność zasilania. Z kolei w dużym sklepie najlepsza okaże się większa kasa, wygodna i dla klienta i dla kasjera.

Mówiąc o kasach niewątpliwie należy wspomnieć o formalnościach związanych z jej posiadaniem. Przede wszystkim każde takie urządzenie trzeba zarejestrować w Urzędzie Skarbowym i dokonać fiskalizacji (proces przeprowadza fachowiec autoryzowanego serwisu). Sama rejestracja nie powinna nam sprawić większego problemu, choć formalności mogą okazać się irytujące. A to dopiero początek…

Kolejną szalenie ważną czynnością jest okresowy przegląd kasy fiskalnej. To obowiązek, narzucony przez polskie prawo. Jego niedopełnienie to dla Urzędu Skarbowego wykroczenie finansowe, za które przedsiębiorca może dostać grzywnę.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, kupując kasę fiskalną warto przyjrzeć się również firmie, która ją sprzedaje. Kraków kasy fiskalne to dystrybutor który oferuje kompleksowy serwis zakupionych urządzeń. To ważne chociażby w przypadku awarii urządzenia. W takich sytuacjach liczy się bardzo szybka i sprawna pomoc, bo przecież chodzi o pieniądze naszej firmy. Całe szczęście, przeglądając w sieci oferty można być spokojnym. Lwia część firm nie zostawia klientów samych sobie i w razie potrzeby służy pomocą.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl