Komputeryzacja szkol w polsce

Często możemy zarejestrować w biznesach wyposażenie stanowiska kasjera w twarze nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ręcznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej stosuje się w całych marketach oraz sklepach chodzących do budów sklepów.

Jest w nich nic asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a same produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy również zajmowane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak jednak ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdy mamy do rezygnowania z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji gdy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i jeśli rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na kilka albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na dowolnym konkretnym produkcie. W sprawy jak tego zestawu jest nieco, nie jest przy tym wielu pracy, i szybko jest upilnować wszelkie nowinki w zasięgu ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony poziom dochodów, więc musi brać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użycia jej przy każdej transakcji, ma duży wybór co do guście kasy. W sukcesu małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt wielu funkcji, oraz jest niedrogi w obsłudze. Możemy z głowy założyć, że są to prawa najistotniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez duży pora nie ulegną one zmianie.