Krajalnica wedlin uzywana

Każdy dom gastronomiczny wcześnie czy później staje przed wyzwaniem przyrządzenia porcji mięsa dla większej kwoty ludzi. Przy czym porcje winnym stanowić praktyczne takie jedne i wyprodukowane w jak najkrótszym czasie aby uniknąć strat smaku pochodzących z długiego przechowywania.

Na szczęście innowacyjna metoda rozwiązała ten temat oferując kucharzom możliwość mechanicznej obróbki mięsa. Umieszczone wewnątrz noże nacinając mięso poprawiają jego soczystość bez utrat pulchności spowodowanej tradycyjnym rozbijaniem. Pozwalają także na uniknięcie rozbryzgiwania się płynów co przekłada się na zwiększenie poziomu higieny w mieszkaniu książki.
Na rynku wyróżniamy dwa typy kotleciarek, różniące się przede wszystkim napędem, mocą produkcyjną i dostępnymi funkcjami. Koszt poszczególnych modeli zależy zwłaszcza od użytych materiałów, producenta i użytych w nich rozwiązań.
Kotleciarka ręczna to zwykłe urządzenie przeznaczone przede ludziom do użytku krajowego i lekkiej gastronomii. Siłę napędową stanowią mięśnie użytkownika, którymi za pomocą korby przepuszcza składniki przez maszynę. Niewątpliwą cechą tego rodzaju narzędzi jest delikatna ilość zajmowanego miejsca, ale z względu dość wysokiej (od około 800 do 10 tys. zł) ceny mogą robić się nieopłacalne dla prywatnych użytkowników. Zaletą jest wiele mniejsza moc przerobowa w porównaniu z opisaną niżej kotleciarką elektryczną.
Kotleciarka elektryczna to instytucja dedykowana przede wszystkim dla lokali gastronomicznych. W przeciwieństwie do kotleciarki ręcznej walce z ostrzami robione są za pomocą silnika.
Dzięki wyłączeniu obracania korbą i ograniczeniu roli pracownika do faszerowania mięsa znacznie zwiększa moc przerobową. Jedynym ograniczeniem sprzedaje się być metodę operatora (do nawet 400 kotletów na godzinę). Ten rodzaj urządzenia zajmuje trochę bardzo mieszkania niż tradycyjny odpowiednik oraz duża wartość (od ok. 2,5 tys do nawet kilkunastu tys.zł) jest czystą przeszkodą do korzystania jej w warunkach domowych.