Lek przed wizyta u psychologa

Kiedy czujemy się smutno, brak nam energii i ciągnie się to za nami właściwie w sposób doprawdy przewlekły, można wówczas rozważyć wizytę u fachowca – w tym przypadku: psychologa. Niestety, ale bagatelizowanie sprawy może doprowadzić do rozwoju depresji, jeśli akurat jest tak, że mamy jej zaczątki (i sobie to lekceważymy).

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/program-do-prowadzenia-malej-firmy/

Oczywiście, możemy być jedynie lekko przygnębieni, jednakże nie oznacza to wcale, że – jeśli chcemy – nie możemy skorzystać z usług takiego specjalisty. A już zwłaszcza prywatnie. Tutaj chodzi w gruncie rzeczy o nasze indywidualne nastawienie, wszak na dobrą sprawę do psychologa można iść ze sprawą dużo bardziej błahą tudzież trywialną w porównaniu choćby i do wspomnianej depresji.

Powiedzmy, iż mieszkamy w Krakowie. Kilka ostatnich dni mieliśmy zauważalnie słabszych. Podejmujemy decyzję. Idziemy do fachowca, a wtenczas dobry psycholog  być może pomoże nam w odzyskaniu humoru oraz wigoru i rozwiązywaniu naszych problemów.

Oczywiście, nie ma co do tego stuprocentowej pewności, jaki psycholog by to nie był. Trochę zależy tu od nas samych, ale to też nie wszystko… Trzeba po prostu dobrze trafić: czyli na osobę, która będzie w stanie do nas przemówić. A nie ma na świecie chyba takiego człowieka, który to byłby w stanie przekonać do swoich racji, spostrzeżeń, rad i porad oraz diagnoz i recept – najzupełniej wszystkich dookoła.

Dobry psycholog Kraków po prostu spróbuje nam pomóc, wesprzeć oraz podnieść nas na duchu.  Dobry psycholog to taki który umie słuchać, potrafi doradzić i dobrze dobrać przekaz do cech naszej osobowości.

Widać więc ewidentnie, że do lekarza jakim jest psycholog można udać się każdy, nawet ze sprawą banalną w stosunku do poważnych zaburzeń psychicznych. Wiele osób tego nie robi z bardzo prostego powodu: w społeczeństwie pokutuje jeszcze gdzieniegdzie mit, że do psychologa chadzają wariaci, ludzie niepoczytalni, mający bardzo poważne problemy ze sobą i swoim życiem. Bojąc się takiej opinii i ewentualnego ostracyzmu towarzyskiego, niektórzy nie pójdą do psychologa nawet i z depresją (a nie tylko lekkim podłamaniem).

Oczywiście, decyzja czy pójście to psychologa to dobry wybór na dany moment czy też nie – i tak finalnie należy do nas. Pamiętajmy tylko, że o zdrowie psychiczne trzeba tak samo jak dbać jak o zdrowie fizyczne.