Metoda in vitro imsi

U pani po 30 roku bycia płodność pochodzi z roku na rok coraz drastyczniej. Jeśli przez rok starań o dziecko zdrowej parze nie uda się wydarzeń w ciążę warto na spokojnie zająć się dlaczego tak się dzieje. Powodów prawdopodobnie być multum również nie warto od razu panikować. Dobrze jest udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który wypisze skierowanie na poszukiwanie natur i sprawdzania hormonalne dla obydwu partnerów.

Powodem niepłodności może żyć niska liczebność plemników u partnera, ich zły stan lub szereg nieprawidłowości u kobiety. Niepokoić mogą nieregularne miesiączki lub brak występowania cyklu miesiączkowego.

Metoda in vitro
Dla wielu par pragnących posiadać biologicznie swoje dziecko ostateczną możliwością jest droga in vitro. Klinika in vitro przyjmie się leczenia niepłodnej pary, oceni jej stan zdrowia i procentowo oszacuje które są okazje na zajście w ciążę. Jeśli szanse są niewielkie, być że lekarz odradzi rozpoczynanie procedury in vitro. Warto wiedzieć, że jest ona nie ale bardzo wartościowa oraz czasochłonna, ale również trudna dla dziewczyny i daleko obciąża jej organizm. Jeśli jednak lekarz oceni szanse starającej się pary pozytywnie, że wówczas istnieć prawdziwa jazda na spłodzenie upragnionego dziecka. Poddanie się leczeniu trwa od paru miesięcy do kilku lat oraz chodzi tu uzbroić się w cierpliwość

Przebieg leczenia
Najpierw kobieta poddana jest kuracji hormonalnej przechodzącej na punktu zwiększenie liczby produkowanych komórek jajowych. Następnie, po kilku miesiącach leczenia, w znieczuleniu zostaje pobrana komórka jajowa i myśli do zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Drugim okresem jest wszczepienie zapłodnionej komórki na powrót do macicy, co dzieje się zarówno w znieczuleniu. Teraz pozostaje tylko czekanie natomiast stanowienie wartościowej opinii. Jeśli organizm osoby nie odrzuci zapłodnionej komórki i zarodek się przyjmie, po dziewięciu miesiącach para może spodziewać się wytęsknionego potomka. Jeśli jednak organizm kobiety odrzuci zapłodnioną komórkę jajową, procedurę trzeba będzie powtórzy po raz kolejny.