Obowiazek kasy fiskalnej dla rozpoczynajacych dzialalnosc

Lista zawodów i pracy, które obejmowane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, ciągnie się. Dostają się na niej również lekarze, i fryzjerzy, trafili oraz na nią mechanicy samochodowi. W ich sukcesu wybór kasy fiskalnej staje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bowiem z powodu warunków panujących w warsztatach mechanicznych a ze względu na fakt, iż mechanik często musi pracować poza warsztatem, jego lada fiskalna musi spełniać idealne warunki.

 

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-erp-zarzadzanie-produkcja/

Ponieważ mechanik musi liczyć kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, które będzie mu dużo wykonywać przez masa lat. Kasa dla mechanika powinna stanowić przede każdym daniem trwałym. Wiadomo, że na terenie warsztatu nie zawsze jest idealna temperatura, oraz liczne pyły oraz płyny sprawiają, że delikatne sprzęty biurowe potrafią się psuć za szybko. Solidność jest zatem pierwszą klasą, jaką winno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie może żyć za wielka. Działa to przede każdym tych, którzy działają w niskich poprawkach na placu posesji klienta lub którzy jeżdżą w pomieszczenie, w jakim doszło do awarii. A że wiele usterek można naprawić bez konieczności odwiedzania warsztatu, mobilność tu jest szczególnie ważna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa miała miejsce poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla instalatorów to związanie małej, eleganckiej i ciągłej kasy z ogromnymi możliwościami.;Wybierając kasę fiskalną do punktu samochodowego warto pamiętać więcej o klawiszach funkcyjnych. Ułatwiają one obsługę klienta. Warto też wybierać takie kasy, jakie mają wystarczająco wysokie klawisze. Dla mechanika, który przez dłuższy okres ciążył się z sztuką w niezbyt dobrym i spokojnym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie jednak koszmarem. Im szersze klawisze – tymże szybsza wygoda.
Mechanik, też jak każdy nowy podatnik zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, musi mieć o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, a przede wszystkim o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w postaci cyfrowej. Mechanik może to wybrać, czy chce kasę pozwalającą na papier kopi paragonów, czy wpisze na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje dokumenty w możliwości cyfrowej. Ze powodu na warunki będące w zakładach mechanicznych oraz delikatność papieru, idealniejszym wyjściem jest korzystanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.