Pakowanie prozniowe sklep

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania stosowane są również do ich potrzeb, zezwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo też wykorzystuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej przeznaczane są specjalne pompki ręczne, które idą na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i zabezpieczają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób życia można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Uważają one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ można je wiązać również do zamykania butelek z winem, kiedy i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino potrafi istnieć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku potrafią być dodatkowo dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w współzależności od typie materiału także od miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, lecz także warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso prawdopodobnie stanowić trzymane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie interesują one za długiej powierzchni.