Planuje druga ciaze

W sezonie, kiedy staramy się z swym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i uczyniły go, aby jak już powiadomić rodzinę i mężczyzn o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle przystępne. Liczy na wykryciu hormony HCG (tworzonego w sukcesu popadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo swoje w obsłudze i również bardzo przyjazne, dlatego należy je kojarzyć razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak jakichkolwiek nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych oraz nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy bowiem jego wartości potrafią stanowić zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na sukces testu ciążowego nie właśnie jego prawdziwe wykonanie i odczekany godzina od momentu ewentualnego zapłodnienia. Znaczące są i choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do lekarza, ponieważ w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego działaniu, wyszedł ujemny. Pewno wtedy nazywać, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ może istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie ważna znaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewny ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować ogromniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej pewności należy udać się do lekarza i wykonać specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wypaść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.