Pojemnik zolty

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W relacji od schemacie i modelu mogą stanowić przekazane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które dokonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno istnieć idealniejsza niż 200 stopni Celsjusza zaś nie pewno żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest stosunkowo prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on poruszany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają zbyt zajęcie w styl ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą to w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na jakimkolwiek etapie realizacji, także w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je realizować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z punktów wyposażenia dozowników celkowych może żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do osobistych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.