Posnet thermal 200

Jak znamy każde przedsiębiorstwo, oczywiście legalnie działające, musi być kasę fiskalną lub urządzenia podobna. Drukarka fiskalna posnet thermal w aptece jest, więc konieczna do skutecznej i spójnej z prawem pracy farmaceutów. Do czego służy taka drukarka i jakie wymogi powinna spełniać?

Przede każdym powinna mieć homologację, która zapewni, iż istnieje ona przyjmowana zgodnie spośród jej wyciągnięciem i prawem. To zasada. Porusza się ona rejestracją przychodów, które inne są rozliczane w ramach podatków: handlowego i VAT. Przychody te wynikają głównie z handlu detalicznego. Drukarkę fiskalną od kasy fiskalnej odróżnia to, że nie służy ona sam. Zabiera się tylko rejestrowaniem i dawaniem paragonów. Bezwzględnie wymaga podłączenia do komputera, na jakim realizuje się rejestracji paragonów za pomocą dowolnego oprogramowania, które stosuje zarządzanie drukarką przez złącza RS-322 lub USB. W przypadki USB najczęściej konfiguruje się je tak, że są rozumiane jak złącza RS-322.
Apteczne drukarki finansowe są nieco droższe, niż drukarki sklepowe czy biletowe. Często oprócz tradycyjnych funkcji są opcje dodatkowe takie gdy na dowód wycenę leku, wycenę recepty czy wykonanie raportu korzystnego dla aptek. Niektóre modele oferują automatyczne drukowanie raportów czy nawet przystępowanie do paragonów danych o imieninach czy ciekawe cytaty. Dla drukarek oprócz niezawodności istotna jest ponadto ich estetyka oraz wielkość, aby mogła się dobrze tworzyć z środowiskiem pracy. Wysoką funkcjonalność zapewni także łatwość wymiany rolek papieru i wygoda użytkowania, którą służą między innymi ciekawy, przejrzysty wyświetlacz czy ergonomiczne zaprojektowane przyciski. Warto wybrać modele sprawdzonych producentów, którzy obiecują łatwo dostępny serwis i duży okres gwarancyjny.