Seksoholizm przyczyny

Tak kiedy można się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, z jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To ciężki nałóg, bagatelizowany przez zbyt wiele kobiet. Mimo tego, że łączy się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże leży w psychice człowieka. Kobiety wiążą się od osiągania orgazmów tak jedno jak mężczyźni.

Seksoholizm więc nic nowego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, chodzenie do orgazmu. Niestety, po spełnieniu indywidualnych spraw – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i wyglądy depresyjne. Seksoholizm to szukanie do spełnienia seksualnego za każdą cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona jest kłopot z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych relacji i okazywaniem uczuć, zarówno tych pozytywnych, kiedy i złych. Na wczesnym miejscu listy swoich priorytetów, zupełnie oczywiście jako osoby zależne od alkoholu, stawiają seks.

Wada ta zajmuje własne przyczyny powierzchowne u osób i u mężczyzn. Kobiety poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, wybierają się poczuć pożądane – z takich czy innych względów. Często zdarza się, że kobieta swoje uzależnienie myli z miłością, a seks jest gwoli niej systemem na zachowanie partnera. U mężczyzn jest wtedy zaś metoda na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków tworzy się właśnie od abstynencji. To główny krok, który stanowi przyczyną udanej terapii – a taż będzie rozległa i wymagająca. Tylko po pierwszych symptomach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można spróbować przybyć do momentu, sytuacji, emocji, których nie chcemy mieć czy pamiętać i dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, jakiej zależymy się pozbyć, tworzy własne źródło w wydarzeniach z dzieciństwa, o jakich potrafimy nie myśleć jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, iż będąc w klubie z głową uzależnioną, i powinniśmy skorzystać z informacji specjalisty!