Strona firmowa joomla

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najświętsze okresy bycia wszystkiej osoby. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje to dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w odpowiednim stylu i więcej w piękny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są bardzo mocno, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

http://www.comarch-polkas.pl/2018/08/31/kolejne-nowosci-comarch-erp-optima-2018-8-1/

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi zatem bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle ważne (całe 6 mm), iż będzie można je zobaczyć w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie natomiast za malutkie, by ocenić jego prawdziwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, jaka istnieje w bycie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni okres – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Stanowił ostatnie wówczas znak dla rozciągającego się organizmu dziecka, że wciąż nie kolej na własne oddychanie, należy za to skupić się na prawdziwym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte właśnie w terminie porodu. Od tego etapu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w dowolnej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.