Swieze mieso sklep

Lub zapewne istnieć coś lepszego w naszym domu, niż świeży, jednocześnie czysty i chrupiący kotlet schabowy usmażony na nagroda i cieniutko potłuczony? Aby schabowy miał idealną strukturę, wymaga być właściwie roztłuczony - na tyle, by mięso broniło się delikatne, i po przysmażeniu kruche, i również nie tak daleko, by kotlet nie był za wysoki, inaczej podzieje na soczystości. Dodatkowo w sukcesu bitek wołowych potrzebujemy pokroić mięso w właściwej grubości plasterki, a potem tłuc je tłuczkiem do ciała, by zdobyło dobrą grubość i strukturę.

Rzecz jasna, przy tłuczeniu kotletów raz w tygodniu, w dodatku z lekkiego, świeżego mięsa schabowego, wystarczy nam swój tłuczek do mięsa, jakim będziemy potrafili sam skontrolować jakość ubijanych kotletów. Ale przy znaczniejszej sumie kotletów, na dowód dla dziesięcioosobowej rodziny, lub jeśli lubimy każdego dnia jeść tradycyjny obiad z kotletami, albo gdy używamy do nich ciało nieco gorszej jakości, na przykład karkówkę lub łopatkę - wówczas przyda nam się domowa kotleciarka elektryczna.

Takie urządzenie znajdzie zastosowanie i wtedy, gdy przyrządzamy kotlety w domach żywienia zbiorowego, albo na potrzeby produkcyjne. Wtedy niemożliwością robi się tłuczenie kotletów ręcznie, ponieważ można już opaść z grup, ponadto tłuczek do mięsa jako urządzenie napędzane siłą mięśni, nie rozbije mięsa na tak takiej samej grubości kotlety, co kotleciarka.

Stąd te, jeśli potrzebujemy rozbijać mięso na kotlety często, w licznej kwocie, lub z pewnego mięsa, oszczędźmy sobie mocy i zainwestujmy w specjalne urządzenie. Podłączona do prądu kotleciarka jest banalnie łatwa w obsłudze - wystarczy dać do niej kawałek mięsa odpowiedniej grubości jednym otworem, natomiast innym otworem wyjdzie gotowy plaster porządnie roztłuczonego na całkowitej grubości mięsa. Jeśli chce nam, aby wszystkie swoje steki były podzielone równomiernie, łatwo i łatwo, to nie jest odpowiedniejszego wyjścia, kiedy tylko kotleciarka do użytku domowego lub przemysłowego. Wbrew pozorom nie stanowi toż taki ogromny koszt - miłośnicy tradycyjnych, domowych obiadów na pewno docenią możliwość posłużenia się w rozbijaniu mięsa na kotlety wygodnym urządzeniem dobrym w obsłudze, w utrzymaniu w czystości, zaś nie przesadnie kosztownym, kiedy mogłoby się zdawać.