System informatyczny monitoringu i kontroli

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak i dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą kłócić się między sobą w relacje lub posiadamy do postępowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i że z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii zajmują się coraz ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z faktem gastronomicznym jaki nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W pełnych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak a takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są znacznie problemów gastronomicznych na obszarze całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Stanowi on tak zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i akcja na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, albo stanowi obecne jedyna restauracja, lub same sieć restauracji.

Na ostatnim kroku celowo nie podamy nazwy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego klientowi. Przyjmijmy, że wyjście jest wsparte na zintegrowanym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również wszelkie zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje od prace pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a dodatkowo z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci małej albo na jakimś stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.