Szkolenie kadry bezplatne

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma coraz więcej osób prowadzących swoją działalność. Z roku na rok coraz mniej kobiet jest usuniętych z obecnego celu. Rodzajów kas finansowych istnieje mało. Aby dobrać najciekawszą dla danej pracy warto jest zrozumieć czym się z siebie różnią. Wśród kas fiskalnych wyróżnia się:

1. Kasy jednostanowiskowe- Stanowią najliczniejszą grupę kas fiskalnych. Istnieją zatem najnormalniejsze, najczęściej widziane w biznesach kasy, których funkcjonalność jest ograniczona. Ich właściwością jest całkiem niska cena i raczej prosta obsługa. Do niektórych modeli istnieje możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego np. komputera. Rzadko jednak się to składa ze powodu na uszkodzenie specjalistycznego oprogramowania widocznego na placu dla konkretnych przykładów takich kas.

2. Kasa przenośna- Czyli tzw. mobilna kasa fiskalna. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że włącza się nawet w średniej damskiej torebce. Ich dość niewielka waga sprawia, że bez kłopotu ważna ją przekazywać w nowe miejsca. Takie kasy stanowią znacznie silną baterię, tak więc mogą iść przez wiele godzin bez podłączenia do prądu. Unikalne właściwości techniczne sprawiają, że mobilna kasa fiskalna sprawdza się świetnie przy lekturze w obszarze jak także w mieszkaniach o niedużej powierzchni użytkowej. Najczęstszym wybieranym przykładem spośród tego składnika jest posnet mobile eu.

3. Kasy komputerowe- Najnowocześniejszy rodzaj kas fiskalnych. Są związaniem komputera z drukarką fiskalną. Jak że więc, drukarka nie może funkcjonować prawidłowo bez podłączenia do komputera. Dopiero do niego podłączona tworzy nowy rodzaj kasy fiskalnej. Do jej istnienia wskazana jest instalacja specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mimo takich wymogów, stwarza wiele możliwości, jest szczególnie potrzebna z każdych rodzajów takich kas. Mogą żyć do niej przyłączone urządzenia zewnętrzne. Stwarza największy komfort obsługi i próbuje się tak w wyższych placówkach, gdzie ruchy są dużo ważne. Raporty notowane na komputerze są dokładniejsze niż na stałych kasach.

4. Kasy systemowe- Potrafią one pielęgnować w sieci z komputerem i szeregiem innych kas, tak to świetnie sprawdzają się w prawdziwych placówkach handlowych. Są prawidłowe z własnymi narzędziami np. z czytnikiem kodów kreskowych lub wagą. Takie podejście przyspiesza obsługę użytkownika i tworzy większy komfort obsługi.