Sztuczne zaplodnienie homologiczne

serwis kas fiskalnych krakówUsługi - Serwis - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Chęć założenia rodziny często pobiera się nie ale z podjęciem uchwały o małżeństwie, ale także z pasją posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przypadkach z drugich przyczyn pokazuje się to niezwykłe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Potrafi więc istnieć np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, ukazuje się, że specjaliści nie są w stanie określić przyczyny niepłodności i tymże samym zastosować odpowiednich metod jej leczenia. Kiedy inne metody zapłodnienia zawiodą, pary określają się głównie na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które przeprowadza się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego modelu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Technika ta sprawia nadal wiele kontrowersji, ale dla wielu par muszących mieć potomstwo jest prawdziwym wyjściem.

Warto również wspomnieć, że planując się na taką metodę należy ustalić czy będziemy używać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę liczbą możliwość. Pierwsza randka u lekarza związana jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie podejmowało się wcześniej, należy także przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także zajmuje jej szereg innych badań. Natomiast człowiek musi posiadać zbadane nasienie, gra tym dostaje skierowanie do kolejnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często objawiają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie podejmuje się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika umieszcza się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.