Urzadzenie do diagnostyki laptopow

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej łatwe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej wartości układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można nabyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego przeznaczenie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w punkcie wykrycia zmian, które mogłyby świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji z jego modelu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego widzi się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i monitorowanie go na specjalnym ekranie, a jeszcze pisanie i dawanie dla pacjentki, jak a do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.