Uslugi restauracji

Zawsze się o owym nie słyszy, bo wciąż, mimo rozwinięcia świata, tematy seksu i wizyt u ginekologa są postrzegane jako tabu. Nie poprawi to jednak faktu, iż wcześnie lub później młoda luba będzie wymagała pokonać naszą pierwszą wizytę w gabinecie ginekologicznym. Wszystko jedno czy jej punktem będzie krótkie badanie, czy przepisanie środka antykoncepcyjnego, pierwsza wizyta u ginekologa wygląda praktycznie tak toż u ludziach dziewczyn. A jest także stresująca, wszak rozebranie się od regionu w dół przed inną kobietą nie chodzi do dobrych wrażeń. W poniższym poradniku przedstawimy, jak wykonać się do ważnej wizyty u ginekologa a czego się po niej spodziewać.

O ile przyczyną pierwszej randki nie jest dany problem, taki jak infekcje pochwy, dużo na wczesną randkę wybrać dzień pomiędzy okresem a połową cyklu, co da lekarzowi na głębokie zbadanie szyjki macicy oraz ewentualnie pobranie produktu do cytologii. Jeśli zaś chodzi o przygotowanie naszego ciała, to należy pamiętać o tym, by założyć luźne, skłonne do ściągnięcia ubrania. Nie szuka wyłącznie o komfortowy dół garderoby, lecz jeszcze o rozpinaną, ewentualnie prawą do ściągnięcia górę, ponieważ konieczne będzie także badanie piersi. Dość kontrowersyjnie wygląda sprawa depilacji okolic bikini. Prawda natomiast jest taka, że badanie będzie możliwe niezależnie z tego, czy postanowimy się na ogolenie okolic intymnych, albo i nie.

Jeśli natomiast idzie o jedno badanie, będzie ono przypominało w kolejny sposób: przede wszystkim lekarz zapyta nas o pewne informacje, takie jak data i długość ważnego a ostatniego etapu, czy kobieta rozpoczęła już współżycie seksualne. Jeśli zgłosiliśmy się w finale uzyskania metody na zabiegi antykoncepcyjne, lekarz będzie nas wypytywał więcej o uczucia towarzyszące nam podczas okresu (ewentualny silny ból brzucha także tymże podobne), obfitość krwawienia także jaki według nas byłby opłacalny sposób przyjmowania antykoncepcji. Następnie mamy do określonego badania, czyli do ważnego krzesełka, na którym przyjmujemy pozycję półleżącą, z noga zamontowanymi w specjalnych strzemionach. Samo pytanie jest bezbolesne, jednak silnie zestresowane pacjentki mogą czuć pewien dyskomfort lub ból. Nie chodzi obawiać się zgłoszenia tego faktu lekarzowi.

Ważne jest, aby wraz z rozpoczęciem badań ginekologicznych, pełnić je często, co najmniej raz do roku. Nie należy również zapominać o prowadzeniu kalendarza menstruacyjnego, ponieważ informacje o etapu są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia badania.