Wedkowanie smieszne

Gdy rozpoczynamy swoją sprawę z wędkowanie, winni być przekonani tego, iż łowienie nie tworzy się na prawu przynęty na haczyk, a nie mija się na wrzuceniu zanęty do wody wraz ze spławikiem. Łowienie ryb to o wiele bardzie skomplikowany proces, który jeżeli jest przynieść wymarzone rezultaty, czyli złapanie pięknych okazów ryb, pragnie być rygorystycznie przestrzegany.

Podstawowe danych o łowieniu ryb można zdobyć czytając literaturę branżową bądź szukając zasoby Internetu. Ale też niezwykle przydatne informacje, czy wręcz tajniki tego zajęcia można wziąć wyłącznie od pewnych wędkarzy, którzy spędzili wiele lat na łowieniu na innych łowiskach oraz wykorzystując wszelkie popularne sposoby łowienia (spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa). Kilkoma z nich zdecydowali się podzielić.
Gdy już uda się złowić rybę pamiętajmy, aby wciąż ją podejmować mokrymi rękami bądź poprzez wilgotną szmatkę. Jeżeli natomiast chcemy rybę wypuścić z powrotem do wody to powinniśmy to spowodować tuż z ponad lustra wody natomiast nie z szerokiej wysokości.

Wybór miejsca
Przychodząc na kolejne miejsce łowienia w początkowej kolejności trzeba sprawdzić jego głębokość i otoczenie. Gdy zauważymy stare, zwalone drzewa i inne wodne przeszkody więc z pewnością możemy polegać na spotkanie z drapieżnikami. Toż może powodować utratą przynęty. Tak to odpowiedni dobór łowiska to filar naszego przypadku.
Dość oczywistą nauką jest by istniejąc szybko nad wodą utrzymywać się cicho, gdyż najmniejszy nawet hałas (tupnięcie, trzask) może spłoszyć ryby. Jest wtedy oraz o tyle ważne, że przeważnie nie jesteśmy jedyni do łowienia nad wodą.
Jeżeli dzień naszego uważania jest wysoce słoneczny to z pewnością pomogą nam okulary polaryzacje, które zostaną się naszym przyjacielem podczas wypatrywania żerujących ryb. Naturalnie uzbrojenie się w osłonę głowy wciąż jest wygodne, bez względu na prowadzące warunki atmosferyczne.

Łowienie nocą
Natomiast łowiąc nocną porą, warto zaopatrzyć się w świetliki. Po złamaniu takiego świetlika, da on nam fluorescencyjne światło, które będzie się jarzyć przez kilkanaście godzin. Świetlik taki potrafimy w zauważalny rozwiązanie wykorzystać poprzez umieszczenie go w plastikowym worku (jednorazówka) lub plastikowej koszulce na spławiku bądź szczytówce. Ten nowy rozwiązanie idzie na wędkowanie w nocy tzw. metodą drgającej szczytówki.
Do drugich przydatnych pomocy, które dokonają z łowienia naszą dużą pasję można wymienić krzesełko, na jakim w obrębie powinniśmy spędzić wiele przyjemnych godzin i być wózek wędkarski, który wesprze w praktyczny rozwiązanie przewieźć cały ekwipunek. Można taki zakupić tutaj.

 

Przynęta
Kiedy już weźmiemy się za przygotowanie zanęty, np. z ze poprzedniego chleba, zatem o wcześniej przygotować przez sitko. Zrobi to, iż nie będzie się ona łączyła i jednocześnie będzie niesłychanie funkcjonalna. Jeżeli przygotowujemy przynętę z pasty chlebowej bądź ciasta, dobrzy żeby były kształt przypominający małą gruszkę. I jeżeli będziemy ją łożyć na haczyk, toż nie powinna zasłaniać ostrza. Wielu wędkarzy dołącza do zanęty różne zapachy, by ją uatrakcyjnić. Jednak trzeba spośród obecnym uważać, gdyż przesadzenie z dodatkiem przyniesie odwrotny efekt. Gdyby mamy prawidłowo napełniony koszyczek z zanętą, to zapewne po kilku chwilach będzie on już naturalny i należy go uzupełnić. Z zmiany gdyby będziemy znęcać na wodę bieżącą toż pamiętajmy aby zanęta była znacznie sklejona oraz obciążona. Jako swoistego kleju można wykorzystać płatków owsianych, a do obciążenia koszyczka posłużyć może odrobina żwiru. Używając jako przynęt dżdżownic bądź rosówek pozwólmy rybie połknąć przynętę, a nie powinniśmy za łatwo jej zacinać.
Najlepszymi kolejami na części latem, szczególnie podczas upałów są ranek bądź późny wieczór, z obecnego sensu, że w układzie ostatniego dnia ryby uciekając przed gorącem kierują się na dno akwenu.
Bardzo delikatną rybą do łowienia jest leszcz. Ponieważ leszcze zawsze wykorzystują w stadzie, toż po złowieniu jednej sztuki, nie powinno się zbyt długo zwlekać z ponownym zarzuceniem przynęty, skoro istnieje niebezpieczna możliwość na ponowne kupowanie.
Natomiast na sam koniec, po ukończeniu łowienia dokładnie posprzątamy swoje zachowanie.