Wychowanie dziecka a dziadkowie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zbliżają się, znów wywracają a faktycznie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Natomiast owo nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak stworzyć, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to fakty, które dotykają wszystkich rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki a indywidualne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w drugiej torbie, to rozwiązania nie tylko dla zdesperowanych. Projekt to wszak nie ale to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykorzystują pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często przesuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto mieć przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były pewne, ale również uczynione z pewnych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zrealizuje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej wesprzeć w każdym stopniu utrzymać ten fakt prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i siły - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z nowa.