Wyposazenie gastronomii technica

Choć “mała gastronomia” z nazwy brzmi raczej miło i niegroźnie, to trzeba wiedzieć, że nawet najmniejszy biznes nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, i z czego rezygnować Oto mały poradnik dla młodej kawiarni:

 

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie dobra. Ekspres to zasada i nie warto na nim żałować, jednak czasem przedstawia się kupić dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupują ciasta, gdyby będą uważać, że robią smacznie i kusząco zza witryny. Warto ustawić ją obok kasy, wtedy mężczyźni będą brać chętniej.
3. Stoły i stoliki – to rzeczywiście podstawa. Mały dom nie wymaga znacznej sum mebli, to tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, które nie będą kłaść się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to reguła!
6. Lampy – koszt duży, ale dobrych lamp nie powinien będzie podawać, a później nie będziesz sporo inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. I do pieca przydadzą się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia wnętrze to natomiast nie tylko wymienione wysoko sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują także śniadania, dlatego może dodać się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Duże są również elementy wystroju, ale przy małym domu nie warto szaleć przy zakupach, bo wnętrze będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie meble, które same są ozdobę, do tego wszelki tematyczny obraz czy zdjęcia i czy menu w popularnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym mieszkaniu to kwestia kluczowa. Przydałby się także stojak na wieszaki, jednak jeśli zależy nam na wyższej powierzchni, można po prostu zawiesić na ścianie ładne haczyki, w ostatni technika kurtki nie będą zajmować dodatkowego miejsca. Warto dbać o tym, że całą część sprzętów możemy po prostu odkupić, powinien ale zawsze sprawdzić stan używanych rzeczy.