Zapobieganie pozarom w lesie

Wybuch pożaru to samo spośród tych zagrożeń, na które należy być dosyć przygotowanym. Ogień jest mocno groźnym żywiołem, a jego szybkie rozprzestrzenianie się, potrafi zaskoczyć nawet najbardziej obeznanych z nim strażaków. Systemy bezpieczeństwa przed ogniem stanowią podstawę wyposażenia każdego budynku. Zagrożenie pożarowe zupełnie nie winno stanowić lekceważone. Jednak odpowiednie wyposażenie w aparaty do konfrontacji z pożarem mogą być małym środkiem zapobiegawczym.

Równie istotne jest poważne przeszkolenie. Gra z ogniem wymaga umiejętności oszacowania jego sposobu, charakterystyki przedmiotu, który płonie i odpowiedniego dobrania środka, jakiego końcem będzie zwalczenie płomieni. Nie wszystek ogień, zatrzymuje się tym jedynym sposobem. W poszczególnych przypadkach jedyną możliwością skutecznego przeciwdziałania przenoszeniu się ognia jest gaszenie parą.

Para gaśnicza – steam fire extinguishing
Steam fire extinguishing to para gaśnicza, która potrafi być znacznie dobre właściwości zwalczające płomienie, chociaż nie jednak zapewne stanowić używana. Ze powodu na swój mały ciężar właściwy, zupełnie nie może być kojarzona jako środek gaśniczy używany do gry z ogniem na prostej przestrzeni. Niski ciężar powoduje, że w takich sytuacjach, para nie spełni swoich gaśniczych właściwości. Idealnie za, to, sprawdzi się do gaszenia pożaru w niskich i zamkniętych pomieszczeniach. Ich pojemność nie powinna przekraczać 500 metrów sześciennych. Często odwiedza używana do zabezpieczenia przeciwpożarowego na statkach, przepompowniach, przy gaszeniu kotłów wulkanizacyjnych czy pożarach w suszarniach drewna. Sprawdzi się i przy gaszeniu pożaru cieczy, pod warunkiem jednak, że temperatura ich zapłonu, przekracza barierę sześćdziesięciu stopni.
Gaszenie parą również jego efektywność chce od temperatury zapłonu cieczy i gazów. Im ważniejsza ona będzie, tymże szerszą skuteczność zapewni gaszenie. Technika ta, działa dzięki wykorzystaniu mechanizmu, którego priorytetem jest znakomite minimalizowanie stężenia tlenu, aż do stanu, w którym proces spalania zatrzymuje się niemożliwy. Najważniejszym elementem istnieje natomiast konieczność wykorzystywania tej metodzie do gaszenia pożarów tylko w wnętrzach zamkniętych.