Zastosowanie odkurzaczy przemyslowych

Gdy sprzątamy podłogę, ściany i meble w swoim domu nie mamy problemu – używamy najzwyklejszego odkurzacz, który absolutnie wystarczy do codziennych zastosowań. Przed problemem stoimy jednak, gdy mamy posprzątać większą powierzchnię, czy też mamy do czynienia ze skomplikowanymi warunkami pracy lub nietypowymi substancjami jakie należy usunąć (np. woda, czy też wióry z drewna). W takiej sytuacji nie wystarczy nam sprzęt, który dobrze sprawdza się w domu, po prostu nie jest on do nich przystosowany.

Po co więc sięgnąć w sytuacji, gdy sprzątanie jest bardziej wymagające niż standardowe odkurzanie podłogi i mebli? W takiej sytuacji rozwiązaniem jest odkurzacz przemysłowy. Dust extractors to odkurzacz który, znajduje zastosowanie w warsztatach, fabrykach, na placach budowy, zakładach produkcyjnych, czy innych miejscach, gdzie panują szczególnie trudne warunki. Należy pamiętać, że ze względu na zróżnicowanie miejsc, w których stosuje się odkurzacze przemysłowe, to i różnice pomiędzy poszczególnymi modelami są znaczące.

małe kasy fiskalneMałe kasy mobilne/proste - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Właściwości odkurzacza przemysłowego zależą w dużej mierze od tego jakie zanieczyszczenia będzie miał usunąć – czy będą to drewniane wióry, czy substancje płynne, czy może szkodliwe i niebezpieczne pyły. Jest bardzo ważne by o tym pamiętać, bo wykorzystanie niewłaściwego rodzaju odkurzacza może mieć opłakane skutki.

Generalnie odkurzacze przemysłowe podzielone są na 3 klasy. Te klasy L służą do pozbycia się pyłów oraz nieszkodliwych cieczy, znajdują zastosowanie branży stolarskiej, podczas remontów, dobrze nadają się do usuwania pisaku, czy żwiru. Odkurzacze klasy M stosowane są do usuwania pyłów niebezpiecznych (powstających w wyniku obróbki metalu lub plastiku, pyłów lakierniczych). Klasa H zawiera urządzenia, które pozwalają usuwać substancje zagrażające życiu lub zdrowiu, można tu przykładowo wymienić kadm, nikiel, czy nawet azbest. Należy też wspomnieć, że na rynku dostępne są odkurzacze przeznaczone dla konkretnych zakładów produkcyjnych – np. metalurgicznych.

Odkurzacze przemysłowe to urządzenia niezbędne w wielu miejscach, a ich zróżnicowanie pozwala dobrać odpowiedni model w zależności od potrzeb. Każdy zakład produkcyjny potrzebuje takiego urządzenia, jego stosowanie to wręcz konieczność.