Zwolnienie z obowiazku ewidencji przy zastosowaniu kasy fiskalnej

https://www.grupa-wolff.eu/oferta/systemy-wentylacji-przemyslowej/

Powszechnie w społeczeństwie znany jest fakt, że prawo odgórnie nakłada pewne obowiązki na społeczeństwo. Jednym z nich jest prowadzenie ewidencji przy zastosowaniu kasy fiskalnej. Ten przepis obowiązuje każdego właściwie właściciela sklepu lub firmy, która świadczy swoje usługi osobom fizycznym i prowadzi handel z jednostkami, są jednak pewne wyjątki od tej reguły. Mianowicie, jeżeli w płatności nie wykorzystujemy materialnego pieniądza, jako środka płatniczego, to możemy się spodziewać, że zostaniemy zwolnieni z obowiązku ewidencjonowania.

Istnieje również wiele innych okoliczności, które sprzyjają temu, abyśmy uzyskali nieco więcej wolności od ograniczających nas przepisów. Pierwszą z nich jest wysokość obrotów, jaką osiąga nasze przedsiębiorstwo. Jeśli firma nie przynosi wystarczająco wysokich zysków, to na określony czas jest zwolniona z ewidencjonowania. Przynajmniej w pewnej części nie dotyczą jej te przepisy. Stwarza to znaczne ułatwienia dla przedsiębiorców, jednakże występują pewne haczyki. Otóż, procedura przeliczania, czy podatnik zasługuje na takie zwolnienie jest dość skomplikowana.
Inne okoliczności, w których podatnika posiadającego sklep nie obowiązuje ewidencja przy zastosowaniu kasy fiskalnej pojawiają się w dość dziwnych sytuacjach. Pierwszą z brzegu może być rozpoczęcie sprzedaży po trzydziestym pierwszym grudnia dwa tysiące czternastego roku. Rzecz jasna, jest to już zamierzchła przeszłość, a więc obejmuje to nas wszystkich. Dlatego, jak można się domyślać, jest to ulga niepomiernie mała.
Jeśli zaczniemy sprzedaż przed sylwestrem ubiegłego roku, a w nowym kontynuujemy sprzedaż na rzecz jednostek, to również na swój sposób dotknie nas bardzo specyficzny rodzaj ulgi. Będziemy mogli raz na jakiś czas sprzedać pewien produkt bez ewidencjonowania. Taki przywilej, wbrew pewnym oczekiwaniom, może być bardzo przydatny. Ewidencjonowanie sprzedaży jest istotna również dla klientów, którzy na podstawie dowodu jakim jest paragon z drukarki fiskalnej posnet thermal xl może roszczyć sobie prawa konsumenckie w postaci reklamacji czy przysługującej gwarancji.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl